KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14886263
nr 1488 6263
Louis Zelig
(1894-1993), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stilleben. Olja på duk, 24x64 cm, yttermått inklusive ram: 40x80 cm
Louis Zelig, född 1894 i Rumänien, död 1993, målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 september 2022
kl 20:18:14
1/9 15:59:52
Louis Zelig
Läs mer om Louis Zelig